Pásové brusky

Pásové brusky jsou určené především pro broušení velkých rovných ploch a vynikají velkým úběrovým výkonem. Pasové brusky je možné použít k broušení dřeva, plastů a měkčích kovů. Do pásových brusek se upne brusný pás, který je poháněn jedním směrem. Podle hrubosti pásu dochází k úbytku materiálu.

Potřebujete ruční, nebo stolní pásovou brusku?

Budete pásovou brusku používat pouze v dílně? Nepotřebujete ji převážet z místa na místo? Pak vám určitě postačí stolní pásová bruska. Pokud ale potřebujete často brousit mimo dílnu, bude vám spíše vyhovovat ruční pásová bruska.

Stolní pásová bruska

Stolní pásová bruska je ideální do truhlářských provozů a do dílen, kde vám nevadí, že je bruska na jednom místě. Díky pevnému připevnění ke stolu je stolní pásová bruska velice stabilní, takže práce s ní je pohodlná. Stolní pásové brusky jsou také vybaveny odsáváním prachu, které udrží vaše pracoviště čisté a přehledné.

Ruční pásová bruska

Naopak ruční pásová bruska je perfektní pro ty z vás, kteří často brousí mimo dílnu. Potřebujete obrousit podlahu či trámek u zákazníka? S ruční pásovou bruskou žádný problém. K většině ručních brusek je také možné připojit externí odsávač prachu. Při výběru ruční pásové brusky si dobře vyzkoušejte zda vám sedí v ruce. Ergonomie je důležitá, protože s bruskou budete často pracovat delší dobu.

Brusné pásy

Brusné pásy se liší v rozměrech a zrnitosti. Zrnitost vybírejte podle toho, jak často a jaký materiál budete brousit. Každý výrobce vyrábí pro své modely vlastní brusné pásy, ale je také možné sehnat pásy univerzální. Doporučujeme však používat značkové brusné pásy, předejdete tak možným problémům.

down up

Položek na stránku:

Výrobce:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
down up

Položek na stránku: